Softinyo - iOS Uygulama Geliştirme

iOS Uygulama Geliştirme

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
iOS Uygulama Geliştirme

iOS Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştiriciliği

Bilgisayar programcılığı ve uygulama geliştiriciliğinin tarihi Analytical Engine'e kadar dayanır. O zamandan bu zamana tarihte pek çok farklı yazılım diliyle karşılaştık. Mobil uygulamanın atası olarak ise symbian işletim sistemi diyebiliriz.

Telefonların hayatımıza 1990'lı yıllarda girmesiyle beraber aslında mobil uygulama geliştiriciliği başlamıştı. Günlük hayatımızda kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran çalar saat, ajanda gibi araçları mobil olarak daha kolay ulaşılabilir şekilde hayatımıza sokmuştu. Bununla birlikte akıllı telefonların gelişmesi, mobil internet hızındaki artış, 3G ve 4G teknolojileri ile birlikte mobil telefonların yazılımlarının uzaktan güncellenebilmesi sayesinde mobil uygulama geliştirme de daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. Mobil telefon yeteneklerinin gelişmesi ile birlikte her gün birçok yeni uygulama bizlerle buluşuyor ve milyonlarcası da daha uzun yıllar karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Mobil uygulama geliştiriciliği dediğimizde aklımıza en çok gelen işletim sistemi de şüphesiz iOS işletim sistemidir. 2007'den beri bizlerle olan "iOS ve App Store" bugüne kadar bize sunduğu uygulamalarla hayatımızı pek çok alanda kolaylaştırdı. iOS uygulama geliştirme ise sektörde oldukça popüler.

iOS Uygulama Geliştirme

iOS işletim sisteminde uygulama geliştirmek istiyorsak öncelikle "Swift" adlı programlama dilini bilmemiz gerekiyor. Daha sonra ise bu dili kullanarak yapabileceğimiz uygulamaların bir sınırı yoktur. iOS uygulama geliştirme günümüzde gittikçe popülerliği artan bir sektör oldu. Özellikle işini iyi yapan iOS uygulama geliştiricileri sektörde tercih edilir duruma geldi.

Swift Proglamlama Dili

İlk olarak karşımıza 2014 WWDC konferansında çıkmıştır. Birçok uygulama dilinin (Objective-C, Haskell, Ruby, Python, Rust) iyi yanlarını alarak oluşturulmuş, diğerlerinden daha basit ve anlaşılır olmasıyla ön plana çıkmış açık kaynak kodlu bir programlama dilidir. Swift kullanarak pek çok işletim sisteminde uygulama geliştirebiliriz. Bunlar: MacOS, iOS, watchOS gibi.

iOS Uygulama Kullanmanın Şirketler ve Kobiler İçin Etkisi

Mobil uygulamalar globalleşen dünya ve teknolojik gelişmeler ışığında reklam çalışmalarında, ürün pazarlamalarında önemli bir yer tutuyor. Şirketler ve kobiler yaptıkları işten bağımsız olarak telefon kullanıcılarına hitap edebilmek için iOS mobil uygulama geliştiricilerinden yardım alıyor. Softinyo ekibi olarak biz de şirket veya kobilerinizin iOS uygulama geliştirme konusunda sizlere destek oluyoruz. Peki iOS platformunda mobil uygulama sahibi olmak sizlere ne gibi artılar katıyor?

Başta web sitesinden daha kullanışlı şekilde müşterilerinize hitap etmiş oluyorsunuz. Web sitelerinden bağımsız olarak müşteriniz direkt olarak bir uygulamanız olduğu için farklı tarayıcılardan girip arama yapıp siteye giriş yapmakla uğraşmak yerine tek tıkla tüm arayüzünüze ulaşmış oluyor. Web arayüzleri mobil olsa dahi genel olarak bilgisayar ortamında kullanılmak için oluşturulduğundan dolayı siz iOS uygulamanızı müşterinizin daha rahat erişim sağlayacağı, tüm içeriğinizi tek bir tıka indirgediğiniz bir platforma dönüştürmüş oluyorsunuz. Rekabet ortamında öne çıkmak ve müşterilerinizi değerli hissettirmek için bize ulaşabilirsiniz.

Hayallerinizi ve Fikirlerinizi Gerçeğe Dönüştürmek

Aklınızda dahice bir uygulama fikri var diyelim. Instagram gibi dünyaca ünlü bir sosyal medya platformu, Candy Crush gibi milyonlarca indirilen ve milyonlarca dolar kazanan bir mobil oyun veya Tinder gibi bir arkadaş bulma uygulaması. Fakat bunu gerçeğe dönüştürmek için yeterli bilgi birikiminiz ve zamanınız yoksa biz Softinyo ekibi olarak sizin için hayalleriniz gerçeğe dönüştürmek için buradayız. En uygun fiyatlar ve kısa teslim süreleriyle sizlere yardımcı oluyoruz. Her konuda olduğu gibi iOS uygulama geliştirme konusunda da tüm isteklerinizi ve taleplerinizi en kısa zamanda gerçeğe dönüştürüyoruz.

iOS uygulama geliştirme günümüzde girişimciliğin en önemli parçalarından biri. Sizlerin fikirlerini bir adım ileriye taşıyarak gelişiminize büyük ölçüde pay sağlayacak ve sizi her daim bir adım önde tutacak bir mobil uygulamanız olmasını istemez miydiniz? Siz sadece hayal edin, biz hemen yapalım.