Mobil Uygulama Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Mobil uygulamalar son yıllarda popülerliklerini giderek artırmıştır. Kobiler, markalar ya da bireysel olarak çalışan kişiler işlerini daha da ilerletmek ve geliştirmek için mobil uygulama yaptırmaktadırlar. Dijital dünyaya ayak uydurabilmek için işletmelerin mobil uygulamalarının olması bir gereklilik haline gelmiştir. Olmaması durumunda ise firmalar rakiplerinin gerisinde kalacaktır. Mobil uygulama yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu kadar farklı firmanın olması bu konuda uzmanlığı olmayan kişiler tarafından biraz kafa karıştırıcı olabilir. Doğru firma olarak uygulamanın işlevini tam olarak yerine getirecek bir firma seçilmelidir. Softinyo işletmelerin isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak uygulamaları geliştirmektedir. Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir ve fiyatları neler etkiler gibi sorular uygulama yaptırmak isteyen herkesin en çok merak ettiği konulardır. Çok emek ve zaman isteyen bir iş olduğundan uygulama geliştirme için doğru firmanın ve doğru fiyatın seçilmesi çok önemlidir.

Mobil Uygulama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Mobil uygulamalar araştırmalara göre son yıllarda dünya nüfusunun %65’lik bir oranının kullandığı bir teknolojidir. Bu kadar kullanılması girişimcilere ve işletmelere mobil uygulama yaptırmak için bir neden olmaktadır. Mobil uygulama yapımı basit bir süreç değildir. Zaman, emek, bilgi ve deneyim ister. Bu yüzden de uygulama yapım maliyetleri yüksek olabilmektedir. Fakat Mobil uygulamaların fiyatlarını belirleyen ve etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. İlk olarak uygulamanın hangi alanda olacağı fiyatın belirlenmesi için önemli bir adımdır. Çünkü, örneğin, iş takip konusunda bir uygulamada, eğlence ya da oyun uygulamalarına göre daha çok özelleştirilmiş özellik olması gerekmektedir. Örnek olarak GPS, dosya al-gönder seçeneği, takip ve yazışma gibi özelliklerin olması şarttır. Hatta iyi bir iş takip uygulamasında daha fazla özellik olması gerekmektedir. Detaylı olarak bakıldığında müşteri ziyaret planı, müşteri raporlamaları, müşteri tanımlaması, müşterinin yapmış olduğu aktiviteler, satış grafikleri ve raporlar, personel performans takip, ürün satış takip, strateji belirleme ve son olarak değerlendirme gibi bazı özelliklerin iş uygulamalarında yer alması gereklidir. Bu da doğal olarak iş bazlı uygulamaların fiyatlarının diğer uygulamalara göre daha fazla olması sonucunu doğuracaktır. Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir sorusunun net olarak cevapları uygulamalarda olması istenen özellikler, sunucu tabanlı çalışan uygulama özellikleri, uygulamanın satın alma sistemleri ile entegrasyonu, finansal alanda olan uygulamaların özellikleri, güncellemeler, hizmet kapsamı gereği yıllık veya aylık uygulama bakımı ve geliştirme istekleri gibi faktörler değerlendirildikten sonra belirlenebilecektir. Uygulama maliyetine etki eden diğer faktörler uygulamayı yapan firma ya da kişiler, ne tür bir uygulama olacağı, uygulamanın içerisinde hangi özelliklerin olacağı gibi değişkenlerdir.

Mobil Uygulama Yapan Firmanın Ya da Kişinin Fiyata Etkisi Var mı?

Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir sorusunun birçok cevabı mevcuttur. Mobil uygulama yapan profesyonel firmalar olduğu gibi firmalardan bağımsız serbest çalışan yazılımcılar da bulunmaktadır. Mobil uygulamayı yapanların fiyata etkisi bulunmaktadır. Serbest bir çalışanın uygulamayı yapmasının bazı riskleri olabilir. Hem güvenilirlik açısından hem de bütün beklentilerin bir kişi üzerinde toplanması açısından bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Mobil uygulama yapmak dikkat, özen ve bilgi gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle uygulama yazdırırken daha profesyonel firmaların seçilmesi hem uygulama kalitesi bakımından hem de güvenilirlik bakımından daha doğru olacaktır. Softinyo olarak uygulama geliştirirken yazılım, pazarlama ve tasarım gibi süreçler uzman ve işinin en iyisi ekipler tarafından yürütülmektedir. Softinyo fiyat performans açısından en iyi mobil uygulamaları geliştirerek müşterilerine beklentilerinin üzerinde hizmet vermektedir. Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir sorusunun cevaplarından biri de uygulamayı ne kadar sorunsuz ve hızlı şekilde alabileceğinizle doğru orantılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir