Softinyo - Mobil Uygulama Fiyatları

Mobil Uygulama Fiyatları

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Mobil Uygulama Fiyatları

Mobil Uygulama Fiyatları

Dijital bir dünyada olunduğu için ve her şey daha da dijitalleşmeye gittiği için mobil uygulamalar ön plana çıkmaya başlamıştır. İnsanlar her işlerini telefonlardan yaptıklarından dolayı mobil uygulamalar pek çok kullanıcı kitlesi yakalamıştır. Mobil uygulama yapma maliyeti ise değişebilmektedir. Mobil uygulama fiyatları bazı faktörlere göre artar ya da azalır. Bu fiyatların değişimini etkileyen bazı faktörler şöyledir; ilk olarak yapılacak uygulama türü örneğin oyun, sosyal ağ, yaşam tarzı veya eğlence gibi alanlarda uygulama yapılması maliyetleri değiştirmektedir. Daha sonra uygulamanın hangi platformda yer alacağı da fiyatlarda değişkenlik gösterir. Mobil uygulamanın iostamı ya da android platformunda mı yer alacağı önemli bir faktördür. Tasarım da maliyetleri etkilemektedir. Tasarımın bireysel ya da kurumsal olması uygulamanın ne fiyatta olacağını etkileyen bir unsurdur.

Mobil Uygulama Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Mobil uygulama Fiyatları platform, uygulama türü ya da tasarım gibi temel unsurlar tarafından etkilense de bunların dışında başka unsurlar da bulunmaktadır. Bunlardan biri desteklenen cihazlar ve platformlardır. Uygulamanın yer alacağı platformun iosun mu olacağı ya da iosta olursa ios işletim sistemine sahip hangi cihazlarda destekleneceği önemli şeylerdir. Daha sonra uygulamanın amacı ve işlevselliğinin kullanıcıların işine yarayabilecek nitelikte olması, entegrasyon seçenekleri gibi unsurlar vardır. Uygulama içinde kullanılacak görsel öğelerin yüksek çözünürlükte olması uygulamanın maliyetini etkileyen bir etkendir. Uygulamanın telefonlarda bulunan konum veya Nfc gibi özelliklerini kullanıp kullanmayacağı fiyat için önemlidir. Ve mobil uygulama yapılmış olsa bile uygulamanın bakımı ve güncelleme gibi planları da fiyatların yüksek ya da az olmasını etkilemektedir. Yazılım dili de uygulama fiyatlarını etkileyen ana unsurlardan biridir. Android ve İos için olacak uygulamalarda 3 adet yazılım kullanılmaktadır. Ve bu yazılımlardan hangisinin kullanılacağı maliyeti etkilemektedir.

 İlk olarak native mobil yazılımda uygulamanın hangi platformda olacağına göre yazılım geliştirilir. Örneğin Androidde java yazılım dili kullanılırken iosta xcode kullanılmaktadır. Native yazılım çeşidi en zor ve en çok zaman alacak yazılım çeşididir. Bu özelliklerinden dolayı da mobil uygulama fiyatları için en yüksek maliyete sahip olan yazılımdır. Fakat fiyatı ne kadar yüksek olsa da sağladığı yararlar çoktur. Bu yazılımla geliştirilen uygulamalar hızlı bir akışa sahiptirler. 2.yazılım türü is hybrid mobil yazılımdır. Native yazılıma göre maliyeti daha uygundur. En çok tercih edilen yazılım olarak geçmektedir. Bu yazılımda her iki platform için sadece tek merkezli olan yazılım türüdür. Bu yazılım aynı zamanda kullanıcılarına UX desteği de sağlamaktadır. Daha çok sosyal medya ve e-ticaret uygulamalarının yazılımında kullanılmaktadır. Son yazılım türü ise Webview mobil yazılımdır. En uygun yazılım türüdür. Çünkü yazılımdan ziyade mobil sitedir. Böyle olduğu içinde diğer yazılım türlerine göre maliyeti çok düşüktür.Mobil uygulama fiyatları bu unsurların olup olmaması ile alakalı azalmakta ya da artmaktadır.

Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Mobil uygulama yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Fakat uygulamanın iyi yapılması gerekmektedir. Çünkü Apple store da bulunan yaklaşık 2 milyon mobil uygulama mevcuttur fakat bunların bazıları hiçbir kullanıcı tarafından kullanılmamaktadır. Çünkü mobil uygulamaların gerektirdiği işlevselliği, amacı ve tasarımı karşılayamamaktadırlar. Softinyo mobil uygulamalar yapan bir firmadır ve yaptıkları uygulamalar kendilerini fark ettirmeyi başarmış ve kullanılmaktadır. Mobil uygulamanın tasarımının iyi ve kaliteli olması için belirli bir miktarda maliyeti gözden çıkarmak gereklidir. Softinyo olarak fiyat performans açısından en iyi kalitede uygulamalar yapılmaktadır.