Softinyo

En İyi Mobil Uygulama Yapan Firmalar - Softinyo

En İyi Mobil Uygulama Yapan Firmalar

Bu size yardımcı oldu mu?
0/5.00 Puan (0 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2022-06-04 00:38:02

Son Güncellenme Tarihi : 2022-06-04 00:38:02

Dijitalleşmenin yoğun olarak yaşandığı günümüzde mobil uygulamaların büyük bir önemi vardır. Mobil uygulama yaptırmak hem bir yatırım olarak hem de firmanızı geliştirmek adına güzel bir başlangıçtır. Eğer kişisel kullanım için bir yazılım düşünüyorsanız ya da Google Play gibi platformlarda farklı insanların yararına sunmak istiyorsanız, bir uzman ile çalışmak hedef kitlenize daha iyi hitap etmenizi sağlar. Kurumsal ihtiyaçlarınız için bir uygulama yaptırmak istiyorsanız, bir soruna çözüm arıyorsanız ya da müşterilerinizin yararına sunmayı düşünüyorsanız verimli sonuçlar almanızı sağlar. Akıllı telefonların günümüzde yoğun olarak kullanılması, doğru bir strateji sonucunda hazırlanan uygulamalardan aldığınız sonuçların daha iyi olmasına yardımcı olur. Mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyorsanız, dikkatli bir şekilde hareket etmeniz, en iyi mobil uygulama yapan firmalar ile çalışmanız gerekir. Bu aynı zamanda sonraki dönemlerde geliştirme için de gereklidir. Eğer uygulamanızın sürekli kullanılmasını istiyorsanız, gelişen teknoloji ve imkanlara uygun olması gerekir. Geliştirmek için açık bir kapı bırakılması, ilerleyen tarihlerde de size güzel sonuçlar teklif edecektir.

Mobil Uygulamaların Avantajı Nedir?

Telefonlar günümüzde yaygınlığını korumaktadır. Zira aplikasyon zenginlikleri onları kullanılabilir yapmaktadır. Mobil uygulama yapan firmalar şirket olarak müşterilerinize daha iyi çözümler sunmanıza yardımcı olur. Zira bilgisayarlar günümüzde yaygın kullanılsa da 7/24 yararlanmak imkansızdır. Ayrıca açık olsalar da insanlar istediğini yapamamaktadır. Ancak mobil uygulamalar bu şekilde değildir. Çünkü sürekli kullanım şansları vardır. Dolayısıyla size müşterileriniz ile daha yakın olmanızı sağlar. Böylece onlara işte bile ulaşabilir, tanıtımınızı istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bunun haricinde şu gibi artıları da görebilirsiniz; Bir mobil yazılım veya uygulamaya sahip olmak, sektörünüz fark etmeksizin hedef kitlenize daha iyi ulaşmanıza yardımcı olur.

 • Mobil uygulamalar, müşterileriniz ile olan iletişiminizi arttırır.
 • Müşterilerinize nerede olurlarsa olsunlar, her zaman ulaşabilirsiniz.
 • Kendi reklamınızı ve tanıtımınızı bir uygulama üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Marka tanınırlığınızı arttırabilir, daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.
 • Mobil uygulamanız üzerinden satış yapıyorsanız bir gelir elde edebilirsiniz.
 • Hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Firma olarak saygınlığınızı, prestijinizi arttırabilirsiniz.
 • Yatırım amaçlı düşünüyorsanız güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.
 • Mobil uygulama yapan firmalar ile bu gibi avantajların hepsine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulamalarda Hangi İşletim Sistemi Tercih Edilmeli?

Mobil uygulamalar yapılırken en büyük sorun işletim sistemidir. Zira bunların her biri belirli bir işletim sistemine uygun olarak hazırlanır. Bunlar Android ve iOS şeklindedir. Eğer daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız, dikkatli bir şekilde düşünmeniz gerekir. Zira bir firmaysanız, müşterilerinizin en çok hangi işletim sistemini kullandığını bilmek daha iyi sonuçlar almanıza yardım olur. Örneğin çoğu kişi iOS kullanıyorsa ancak siz sadece Android için hazırlamışsanız, alacağınız sonuçlar minimum seviyede bulunacaktır. Dolayısıyla Google Analytics gibi yazılımlar kullanarak mobil kullanıcıların en çok hangi sistemden girdiğini bilmek, istediğiniz çözümleri üretecektir. En iyi mobil uygulama yapan firmalar da size bu konuda çözüm sunabilir. Eğer uygulama üzerinden para kazanmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken bir diğer nokta yine işletim sistemidir. Zira Android kullanıcıları, paralı uygulamaları daha az almaktadır. Ancak iOS üzerinde bu daha yüksektir. Ayrıca bilmeniz gereken bir diğer nokta da market uygulamalarının kurallarıdır. Google Play Store ve App Store kendi kurallarına sahiptir. Eğer uygulamanızı bunlara koyacaksanız, bunları da değerlendirmeniz gerekir. Uygulamanızı oluşturduktan sonra aynı zamanda kendi siteniz üzerinde de yayınlanabilir. Ancak marketlerde bulunmuyorsa güvenliği sorgulanabilir.

Mobil Uygulama Firmaları Nasıl Seçilmeli?

Mobil uygulamanızdan daha iyi sonuç almak istiyorsanız, mobil uygulama yapan firmalar konusunda dikkatli olmanız gerekir. Yanlış tercih yapmak, ilerleyen tarihlerde olumsuzluklar ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Dolayısıyla şu gibi konulara dikkat etmeniz gerekir;

 1. Tecrübe: Firmaların size sunacağı başarı kendisinin ve ekiplerinin tecrübesi doğrultusundadır. Alanında gerekli bilgiye sahip olmaması, sonuçların istediğiniz gibi olmamasına nedendir.
 2. Teknoloji: Mobil uygulamanızın güncel olmasını, aradığınız seçenekleri sunması için modern olması şarttır. Bunun için firmanın kullandığı teknolojinin de güncel olması gerekir.
 3. Referans: Firmanın önceden yaptığı projeleri bilmek, nasıl sonuçlar alacağınızı size gösterir.
 4. Eğer firmalar hakkında inceleme yaparsanız, bunlara göre araştırma yaparak daha iyi çözümler bulabilirsiniz. Mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyorsanız, ilerleyen tarihlerde geliştirmeleri da sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Uygulama Yaptırmak Neden Önemli?

Her firma için müşterilerine, hedef kitlesine ulaşmak önemlidir. Her ne kadar bilgisayar sistemleri yaygın olarak kullanılsa da insanlar 7/24 arzu ettiği gibi kullanamaz. Ancak telefonlar işte bile kısa sürede kullanılabilir yapısıyla tanıtımlarınızı daha iyi yapmanızı sağlar. Bu nedenle mobil uygulama yaptırmak alacağınız verimi arttıracaktır. E-ticaret siteniz varsa satışlarınızı böylece arttırabilirsiniz. Firmanızı, ürün ve hizmetlerinizi daha iyi şekilde tanıtabilirsiniz. Eğer bir yatırım yapmak istiyorsanız, mobil uygulama sunmak güzel bir başlangıç yapmanıza olanak tanır.

Mobil Uygulama için Neden Profesyonel ile Çalışılmalı?

Mobil uygulamalarınızın başarılı olmasını istiyorsanız istediğiniz şekilde, gereksinimlerinize uygun çözümler üretmesi gerekir. Bu nedenle mobil uygulama yapan firmalar ile beraber çalışmak, profesyonel çözümler almanızı sağlar. Böylece daha temiz bir kod yapısı, hızlı açılıp kapanan uygulamalar elde edilebilir. Sonradan geliştirmeniz için uygun alanların bırakılması size profesyonel çözümler sağlayacaktır. Aynı zamanda bütçe yönetimi de daha doğru şekilde yapılır.

Yukarı