Softinyo

En İyisinden Mobil Uygulama Yaptırmak İstiyorum - Softinyo

En İyisinden Mobil Uygulama Yaptırmak İstiyorum

Bu size yardımcı oldu mu?
0/5.00 Puan (0 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2023-01-03 23:20:46

Son Güncellenme Tarihi : 2023-01-03 23:20:46

En iyi mobil uygulama yapan firmalar yalnızca mobil dünyaya adım atmak isteyen kurumlar tarafından önemsenmez. Aynı zamanda bir projesi olan kişiler de alanında en iyi olanlar ile çalışmayı düşünür.  Eğer dijital ortamlardan kâr elde etmek istiyorsanız, bir mobil uygulamanızın olması zorunludur. Zira yapılan çalışmalar global çapta 5.22 milyar kişinin interneti telefondan kullandığını göstermektedir. Bu da doğrudan aplikasyon kullanımını doğurur. Örneğin ATM’ye giderek bakiye öğrenmektense mobil uygulamasına girmek daha pratiktir.  Bu nedenle bir firmaysanız, mobil uygulamanızın olması hedef kitlenizi arttırmanıza yardım eder. Böylece bir problemi çözebilir, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Kurum içi iletişimi arttırmayı düşünüyorsanız, kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.   Eğer bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız, mobil cihazlar yoğun kullanıldığı için doğru düşünülmüş ve tasarlanmış bir aplikasyon büyük bir kâr elde etmenizi sağlar. Burada da devreye mobil uygulama yapan firmalar girer. Böylece profesyonel ve kurumsal hizmet alarak, etkili çözümler alabilirsiniz. 

Mobil Uygulama Avantajları Nelerdir?

En iyi mobil uygulama yapan firmalar projeleri profesyonel ve kurumsal bir şekilde tamamlamaktadır. Dolayısıyla kaliteden gelen bazı avantajlar da yer alır. Bu artılar genel hatlarıyla şöyledir; 
 • SEO uyumlu çalışma yapıldığı için verimlilik artar. 
 • Hedef kitlenize kısa yoldan ulaşmanızı mümkün hale getirir. 
 • Firmanızı tanıtmanıza yardımcı olur. 
 • Firma içi faaliyetlerinizi yönetebilmenize olanak tanır. 
 • İnsanlara nerede olursa olsun kullanabilecekleri bir sistem sunulur. 
 • Uygulama üzerinden bir kâr elde edilebilir. 
 • Güçlü bir reklam ve tanıtım çalışması yapılabilir.  
Ancak mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız, bilmeniz gereken bir husus her firmanın aynı kaliteye sahip olmadığıdır. Yaptığınız yanlış tercihler, sonucu doğrudan etkileyecektir. 

Mobil Uygulama Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyen kişiler her yıl büyük bir artış göstermektedir ve en iyi mobil uygulama yapan firmaları bulmak gerekmektedir. Zira akıllı telefon kullanımı arttıkça firmalar burayı bir tanıtım, ürün ve hizmet satışı için bir platform olarak görmektedir. Böylece mobil uygulama ile hedef kitlelerine daha kolay ulaşım fırsatı vermektedir.  Güzel ve sağlam köklere sahip bir yatırım yapmak için de mobil uygulama fikirleri kullanıcılar arasında öne çıkmaktadır. Ancak hedefiniz ne olursa olsun aplikasyon yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiği de mutlaka bilinmelidir. Aksi durum aldığınız sonuçların istediğiniz gibi olmamasına neden olur. Bunlar genel hatlarıyla şöyledir; 
 • İşletim sistemi: Her aplikasyon belirli bir işletim sistemine göre hazırlanır. Dolayısıyla Android için mi yoksa IOS için mi olacağı doğru bir şekilde düşünülmelidir. Ancak Hybrid çözümlere gitmeniz de mümkündür. 
 • Sorun: Aklınıza bir mobil uygulama yaptırmak gelmişse amaç ve hedefin ne olduğu belirlenmelidir. Bunu satarak gelir mi elde edeceğiniz yoksa firmanızı tanıtmak, müşterilere daha kolay hizmet vermek için mi kullanacağınız anlaşılmalıdır. Eğer firma içi kullanım olacaksa bir sorun belirlenmeli ve iyileştirilmelidir. 
 • Rakip analizi: İster gelir elde etmek isterseniz tanıtım, müşterilere ulaşma amaçlarıyla mobil uygulama istiyor olun rakip analizi yapılmalıdır. Zira konu hakkında önceden hangi çalışmaların olduğu bilinmezse üstlerine geçmeniz de imkânsızdır. 
 • Kullanıcı deneyimi: Mobil uygulamaların temel amacı kullanıcı deneyimini arttırmaktır. Eğer kullanıcılar ne yapacağını anlamazsa veya işlemler uzun sürüyorsa bu yerine gelmeyeceği için tercih eden sayısı düşer. 
Mobil uygulamanın başarısı bu gibi maddelere göre değişim göstermektedir. Dolayısıyla mobil uygulama yapan firmalar ile görüşme yaparken, bunlara büyük bir özen göstermeniz gerekir. 

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulamalar kodlama bilgisi gerektirir. Eğer konu hakkında engin bilgileriniz varsa kendi çalışmanızı yapmanız mümkündür; ancak sıfırdan öğrenmek sadece zaman kaybı olacaktır. Öğrenip yapsanız da istediğiniz verimi sunmayacaktır.  Hazır olanlar da size özel sunulmadığı için istediğiniz seçeneklere sahip olmaz. Dolayısıyla firmalar size özgün hizmet verdiği için daha avantajlıdır. Mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız Android, IOS ve Hybrid mobil uygulamalar genel hatlarıyla şöyle yapılır; 
 1. Müşterinin bir proje ile başvurması 
 2. İnceleme ardından yapılacakların, isteklerin belirlenmesi 
 3. Uygun programlama dilinin tespit edilerek aplikasyonun, tasarımın yapılması 
 4. Müşteriye sunulması 
Mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyorsanız genel hatlarıyla işlemler böyledir. Eğer sevmediğiniz bir yer olursa belirterek, değişim talep edebilirsiniz.
Yukarı