Softinyo

Google Play İndirme Başına Ne Kadar Para Veriyor - Softinyo

Google Play İndirme Başına Ne Kadar Para Veriyor

Bu size yardımcı oldu mu?
3.8/5.00 Puan (5 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2022-08-03 00:30:45

Son Güncellenme Tarihi : 2022-08-03 00:30:45

Google play indirme başına ne kadar kazandırıyor merak ediyorsanız bu yazımızda bunu size açıklamaya çalışalım. Android kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir platformdur Google play. Birçok uygulamayı indirmek için bu platforma ihtiyacınız vardır. Sizlerde mobil uygulama tasarlayıp bunu Google play sürümüne taşıyabilirseniz indirme başına para kazanabiliriz. Mobil uygulamanız sayesinde Google play’den ödeme alabilmemiz için Google’ın sahip olduğu ADMOB servisini kullanıyor olmamız gerekiyor. 

ADMOB: Size verilmiş olan banner, geçiş, yerel diye tanımlanan reklamların mobil uygulamalarınızdaki ve mobil oyunlarınızdaki sistemle yayınlayarak para kazanmanızı sağlayacak Google servisidir. ADMOB servisine kayıt tamamen ücretsiz olan bir sistemdir. Google play indirme sisteminden para alabilmek için ADMOB servisine kayıt işlemi tamamlandıktan sonra Google ADSENSE hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Oraya paranızı çekebileceğiniz bir banka hesabı eklemek zorundasınız. ADSENSE’ye de kaydolmak ADMOB gibi tamamen ücretsizdir. Google play indirme sonrası ödemenizi alabilmek için Google ADSENSE sisteme yüklediğiniz adrese size özel bir pin kodu göndermektedir. Bu pin kodunu sisteme girdikten sonra ADSENSE hesabınız belli bir süre içinde onaylanmaktadır. Bu işlem sonrasında hesabınıza paranız yatmaya başlıyor. Ödemeler her ayın 23.günü banka hesabınıza gönderilir.

Google Play İndirme Ücreti

Google play indirme başına ücret sistemi değişiklik gösterebilir. Çünkü mobil uygulamanızdan para kazanma işlemi üç şekilde gerçekleştirilir.

1- Reklamları kullanıcılara göstererek. Yani reklamlarınızı kullanıcılar gördükten sonra gösterim başına ücret alırsınız. Örnek olarak 1000 kez gösterilen bir reklamdan 1TL ve 5TL arasında olacak şekilde bir ücret kazanabilirsiniz.

2-Reklamları kullanıcılara tıklatarak. Uygulamanıza eklediğiniz alttaki reklamlara banner reklam denir. Bu banner reklamları kullanıcılar görüp tıklarsa, tıklama başına 1kuruş ila 1TL arasında kazanç sağlarsınız. Uygulamanıza yabancı uyruklu biri tıklarsa kazanacağınız ücret değişiklik gösterir.

3-Uygulama içinde satış yapmak. Uygulamanızda reklam başına ya da reklamlarınızın tıklanması şeklinde alacağınız ücret dışında uygulamanızda uygulama içi satış yaparak da kazanç sağlayabilirsiniz. Uygulamanızda reklam seçeneğini kaldır kısmını koyarsanız insanların reklamsız uygulama kullanmasını sağlamış olursunuz. Karşılığında da sizin belirlemiş olduğunuz ücreti müşteri öder. Bu ücret tamamen size bağlıdır. 5TL de olabilir 500TL de. Ancak sistematik olarak genellikle 1TL ile 10TL arasında değişir.

1Milyon İndirilen Uygulama Ne Kadar Kazandırır?

Herkesin merak ettiği konular içerisinde olan mobil uygulama yapmak, Google play indirme sistemi, Google play indirme başına ne kadar kazandırır soruları mevcuttur. Mobil uygulama yapmak ve Google play sistemini anlatmak kolaydır. Çünkü belli bir sistematiğe sahiptir. Fakat indirilme sayısına göre kazanılan para kısmının cevabı oldukça değişkenlik gösterir. Bunun cevabını aslında şu şekilde açıklayabilir. 

Önemli olan indirilme sayısı değil, uygulamayı aktif olarak kullanan kişi sayıdır. Yani siz bir uygulamanın, oyunun Google play üzerindeki 1milyon indirme yazısını görerek uygulamanın sahibi hakkında bu adam ne kadar kazanıyor acaba kesin zengindir düşüncelerine kapılırsanız yanılabilirsiniz. Çünkü oyunu 1milyon kişi indirmiş olabilir fakat oyunun sistematiğinde sıkıntı varsa oyunu 900 binden fazla kişi silmiş olabilir. Evet, oyun ve uygulamaların yüklenme sayısı fazla olabilir fakat çoğu kullanıcının indirdikleri uygulamayı silmeleri çok kısa bir sürelerini almaktadır. Bu durumda Google play’den para kazanma durumunuz uygulamanızın indirilme sayısına bağlılıktan çıkar.

Uygulamadan Neye Göre Para Kazanılır?

Google play üzerindeki uygulamanızdan para kazanmak için indirilme sayısının dışında uygulamanın aktif şekilde kullanılmasıyla doğrudan ilgilidir. Yani bunu şöyle anlatabiliriz ki 1milyon indirmesi olan bir uygulamanın ya da oyunu aktif olarak 10/20 kişi kullanıyordur. Özel uygulamalar ve kategoriler hariç bunu aşmak zordur. Sürekli aktif olunulması gereken multiplayer, birden fazla oyunculu tarzda oyunda aktif olan kullanıcı sayısı daha fazla olacaktır. 

Kısaca bu durumun ne kadar kazandırdığını açıklamak istersek oyunun indirilme sayısı değil oyunun aktif olarak kullanıma sayısı para kazandırır. Yaptığınız bit uygulamadan oyundan 1milyon indirilmeye sahip de olsa aylık 500 lira da kazanabilirsiniz, aylık 5bin TL de kazanabilirsiniz. Bu nedenle yaptığınız uygulamaların içeriklerini kullanıcılara hitap edecek, kullanıcının dikkatini çekecek ve sistematiğini kolay kavrayacakları şekilde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Uygulamada uzun süre vakit geçirmelerini sağlayacak özellikler eklemelisiniz. Uygulamanızın uzun süre silinmeden aktif olarak kullanılması size para kazandıracaktır. Bu sayede de 1milyon indirilmesi olan uygulamanızdan en az 5bin TL kazanabilirsiniz ki bu gelir çok daha fazlasına çıkacaktır.

Yukarı