Softinyo

Mobil Uygulama Fiyatları Nasıl Belirlenir? - Softinyo

Mobil Uygulama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bu size yardımcı oldu mu?
0/5.00 Puan (0 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2022-12-11 01:27:43

Son Güncellenme Tarihi : 2022-12-11 01:27:43

Mobil uygulamalar son yıllarda popülerliklerini giderek artırmıştır. Kobiler, markalar ya da bireysel olarak çalışan kişiler işlerini daha da ilerletmek ve geliştirmek için mobil uygulama yaptırmaktadırlar. Dijital dünyaya ayak uydurabilmek için işletmelerin mobil uygulamalarının olması bir gereklilik haline gelmiştir. Olmaması durumunda ise firmalar rakiplerinin gerisinde kalacaktır. Mobil uygulama yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu kadar farklı firmanın olması bu konuda uzmanlığı olmayan kişiler tarafından biraz kafa karıştırıcı olabilir. Doğru firma olarak uygulamanın işlevini tam olarak yerine getirecek bir firma seçilmelidir. Softinyo işletmelerin isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak uygulamaları geliştirmektedir. Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir ve fiyatları neler etkiler gibi sorular uygulama yaptırmak isteyen herkesin en çok merak ettiği konulardır. Çok emek ve zaman isteyen bir iş olduğundan uygulama geliştirme için doğru firmanın ve doğru fiyatın seçilmesi çok önemlidir.

Mobil Uygulama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Mobil uygulamalar araştırmalara göre son yıllarda dünya nüfusunun %65’lik bir oranının kullandığı bir teknolojidir. Bu kadar kullanılması girişimcilere ve işletmelere mobil uygulama yaptırmak için bir neden olmaktadır. Mobil uygulama yapımı basit bir süreç değildir. Zaman, emek, bilgi ve deneyim ister. Bu yüzden de uygulama yapım maliyetleri yüksek olabilmektedir. Fakat Mobil uygulamaların fiyatlarını belirleyen ve etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. İlk olarak uygulamanın hangi alanda olacağı fiyatın belirlenmesi için önemli bir adımdır. Çünkü, örneğin, iş takip konusunda bir uygulamada, eğlence ya da oyun uygulamalarına göre daha çok özelleştirilmiş özellik olması gerekmektedir. Örnek olarak GPS, dosya al-gönder seçeneği, takip ve yazışma gibi özelliklerin olması şarttır. Hatta iyi bir iş takip uygulamasında daha fazla özellik olması gerekmektedir. Detaylı olarak bakıldığında müşteri ziyaret planı, müşteri raporlamaları, müşteri tanımlaması, müşterinin yapmış olduğu aktiviteler, satış grafikleri ve raporlar, personel performans takip, ürün satış takip, strateji belirleme ve son olarak değerlendirme gibi bazı özelliklerin iş uygulamalarında yer alması gereklidir. Bu da doğal olarak iş bazlı uygulamaların fiyatlarının diğer uygulamalara göre daha fazla olması sonucunu doğuracaktır. Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir sorusunun net olarak cevapları uygulamalarda olması istenen özellikler, sunucu tabanlı çalışan uygulama özellikleri, uygulamanın satın alma sistemleri ile entegrasyonu, finansal alanda olan uygulamaların özellikleri, güncellemeler, hizmet kapsamı gereği yıllık veya aylık uygulama bakımı ve geliştirme istekleri gibi faktörler değerlendirildikten sonra belirlenebilecektir. Uygulama maliyetine etki eden diğer faktörler uygulamayı yapan firma ya da kişiler, ne tür bir uygulama olacağı, uygulamanın içerisinde hangi özelliklerin olacağı gibi değişkenlerdir.

Mobil Uygulama Yapan Firmanın Ya da Kişinin Fiyata Etkisi Var mı?

Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir sorusunun birçok cevabı mevcuttur. Mobil uygulama yapan profesyonel firmalar olduğu gibi firmalardan bağımsız serbest çalışan yazılımcılar da bulunmaktadır. Mobil uygulamayı yapanların fiyata etkisi bulunmaktadır. Serbest bir çalışanın uygulamayı yapmasının bazı riskleri olabilir. Hem güvenilirlik açısından hem de bütün beklentilerin bir kişi üzerinde toplanması açısından bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Mobil uygulama yapmak dikkat, özen ve bilgi gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle uygulama yazdırırken daha profesyonel firmaların seçilmesi hem uygulama kalitesi bakımından hem de güvenilirlik bakımından daha doğru olacaktır. Softinyo olarak uygulama geliştirirken yazılım, pazarlama ve tasarım gibi süreçler uzman ve işinin en iyisi ekipler tarafından yürütülmektedir. Softinyo fiyat performans açısından en iyi mobil uygulamaları geliştirerek müşterilerine beklentilerinin üzerinde hizmet vermektedir. Mobil uygulama fiyatları nasıl belirlenir sorusunun cevaplarından biri de uygulamayı ne kadar sorunsuz ve hızlı şekilde alabileceğinizle doğru orantılıdır.

Mobil Uygulama Fiyat Hesaplama 

Mobil uygulama fiyat hesaplama konusunda günümüzde çok fazla seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle hemen herkes için fazla seçeneğin olduğu sektörde güvenli bir uygulama bantı üzerinde işlem yapabilmek önemlidir. Kullanıcılarına sınırsız hizmet sağlayan marka her konuda reklam değerleri yüksek bir marka olarak sektörde adından bahsettirmeyi başarmaktadır.  

Web sitesi ve mobil uygulama sahibi olmak birçok anlamda kişilerin ön plana çıkmasıdır. Taşınabilir bir hizmet olan ve cep telefonları üzerinden indirilerek de kullanılan ürünün kullanıcısı ise son derece fazla ve yaygın bir kullanım ağına sahiptir. Fiyat olarak da bir tasarım için rakam belirlemek birçok etkenin etkileşiminden kaynaklanmaktadır.  

Günümüzde sanal ortamlar üzerinden yapılan alışverişler ve ticari etkinlikler düşünüldüğünde hemen her konu da kişilerin en gözde seçenekleri arasında yer aldığı bilinmektedir. Bu nedenle ticari bir marka yaratan kişi ya da kişiler web site tasarımları ve cep telefonları üzerinden uygulama ile sınırsızca birçok kullanıcıya ulaşmayı hedeflemektedir. Kullanım kapasite ve görsel içeriklere göre fiyatları değişen bir yapıların maliyetleri son derece uygun piyasa ortalamaları içerisindedir.  

Cep Telefonlarından Hayatı Yakalamak  

Hemen herkes için son derece hızlı akan zaman içerisinde hayatı yakalamak son derece zor olmaktadır. Ticari bir iş yeriniz ya da bir etkinliğiniz varsa bu gibi durumlarda hemen herkes için bir fark yaratmak önemli bir detaydır. Web sitesi ve uygulama üzerinden gerçekleştirilebilecek bir tasarım ile ya da görseller ile tasarımların alıcılara ulaşması son derece kolaylaşmaktadır. Cep telefonları aracılığı ile bu tip sitelere dâhil olmak ise teknolojik çağın insan yaşamalarına sunmuş olduğu en kıymetli armağan olmaktadır.  

Firmanız için tasarlatmak istediğiniz web sitenize ve mobil uygulama yaptırmak için hemen her kesim kolayca ulaşabilmelidir. Bu nedenle Softinyo ayrıcalıkları ile sitenizde hızlı bir şekilde erişim sağlayan misafirleriniz aynı zamanda da kolay bir şekilde tasarımlarınıza ulaşabileceklerdir. Site tasarımlarında görsel tasarımların ön planda tutulması müşteriye istediği sonuçları hızlı sunmak ve kolay bir hizmet kalitesi ile keyifli vakit geçirebilmesi için tasarlanmaktadır. Web tasarımı ve mobil uygulama yaptırmak ve markanıza ait bir site kurmak istiyorum diyorsanız ilk olarak müşteri memnuniyeti yüksek olan markaları tercih etmeli ve beklentilerinizi ilk etapta doğru anlayan yeni nesil bir yazılım ajansı ile çalışmalısınız. Sizler için özel mobil uygulama fiyat hesaplama aracı tasarladık :)

Yukarı