Softinyo

Mobil Uygulama Geliştirme Danışmanlığı - Softinyo

Mobil Uygulama Geliştirme Danışmanlığı

Bu size yardımcı oldu mu?
0/5.00 Puan (0 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2022-06-04 00:38:10

Son Güncellenme Tarihi : 2022-06-04 00:38:10

Mobil uygulamaların kullanımı her geçen gün artmaktadır. Mobil uygulama geliştirme danışmanlığı bu nedenle çok önemlidir. Tecrübe ve mühendisliğin birleşmesi ile yapılan bu hizmetler, mobil uygulamanızı daha iyi bir şekilde almanızı sağlar. Mobil uygulamalar farklı amaçlarla yazılmaktadır. Genel hatlarıyla bir yatırımda bulunmak, şirket için personel arasında iletişim kurabilmek, şirketin denetimini kolayca yapabilmek, belirli bir soruna çözüm bulmak gibi amaçlara sahiptir. Her aplikasyonun farklı bir amacı vardır. Ancak bu fark etmeksizin en iyi çözümü sunması şartı, hesaplanan bütçe çerçevesinde sağlaması gereklidir. Bunun için de danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır. Mobil uygulama firmaları tarafından alınan danışmanlık hizmetleri, sorunlarınıza daha iyi sonuçlar bulmanıza yardımcı olur. Tecrübeli bir firmadan çözüm almak, size daha fazla destek olacaktır.

Mobil Uygulama Geliştirme Danışmanlığı Nedir?

Mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız danışmanlık hizmetleri daha verimli sonuçları almanızı sağlamaktadır. Bu çerçevede şu gibi hizmetler sunulmaktadır;

 • Firmanızın mobil uygulama için ne gibi ihtiyaçları olduğu anlaşılır.
 • Mobil uygulamanız için kısa ve uzun vadeli planlar hazırlanır. Böylece geliştirme olanakları da sağlanır.
 • Mobil uygulamanın hangi şartlara sahip olması gerektiği araştırılır.
 • Android ve iOS yazılım istediğiniz gibi hazırlanır.
 • Kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkaran uygulamalar yapılır.
 • Mobil uygulamanın firmanın koşullarına göre olması sağlanır.

Mobil uygulamalar firmaların gereksinimleri çerçevesinde gerçekleşir. Android yazılım ile şirketinizin gereksinimleri daha iyi çözülebilir. Aynı şekilde ilerleyen zamanlardaki gereksinimleriniz de göz önünde bulundurularak, geliştirmeler daha şekilde gerçekleştirilebilir. Teknoloji çağında olduğumuz günümüzde sürekli yeni değişimler yaşanmaktadır. Mobil uygulama yaptırmak istiyorum diyorsanız, aplikasyonunuzun buna uygun olması gerekir. Danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak, uzman görüşler kapsamında daha iyi sonuçlar almanıza yardım eder.

Mobil Uygulama Geliştirme Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Mobil uygulama her işletim sisteminde kullanılmaktadır. Bu durum akıllı telefonların kullanışlılığını da arttırmaktadır. Eğer firmanızı daha iyi bir şekilde tanıtmak istiyorsanız size iyi çözümler sunmaktadır. Dolayısıyla gereksinimlerinize göre bir uygulama sahibi olmak büyük avantajlara sahiptir. Buna karşılık iOS uygulama geliştirme hizmetleri almak, bütçenizi daha iyi şekilde almanızı sağlar. Zira yapılan araştırmalar, yapılan aplikasyonların büyük çoğunluğunun bütçenin çok fazla üstüne çıkıldığını göstermektedir. Ayrıca birçok proje de tamamlanamadan sonlanmaktadır. Bunların nedenleri temelde bir planlama olmadan harekete geçilmesidir. Mobil uygulama yaptırmak için danışmanlığı almak, bu nedenle önemlidir. Böylece şu gibi artıları da vardır;

 • Uygulama maliyetinin ne kadar olacağı tahmin edilebilir.
 • Uygulamanın yol haritası ana hatlarıyla belirlenebilir.
 • Mobil uygulama içinde gerekli güvenlik önlemleri alınabilir.
 • Uygulama SEO uyumlu biçimde kodlanabilir. Böylece daha hızlı açılması kolaydır.
 • Uygulama hedef kitleye uygun şekilde hazırlanabilir.

Bu durum mobil uygulama sonuçlarınızın hem daha güvenilir hem de profesyonel olmasına yardımcı olur. Bütçenize sadık kalmak istiyorsanız, danışmanlık size bu konuda da yardımcı olur.

Mobil Uygulama Geliştirme Nasıl Olur?

Mobil yazılımların yapılması esnasında danışmanlık belirli süreçler sonunda olmaktadır. Bunlar maddeler halinde şu şekilde verilebilir;

 • İlk olarak mobil danışmanlık hizmetlerinin verilebilmesi için proje sahibi firma, sektörü hakkında bilgi toplanır. Böylece hizmetler daha kaliteli şekilde verilebilir
 • Gerekli incelemelerin yapılması ardından mobil uygulama için firmaya uygun çözümler üretilebilir.
 • Uygulamanın hazırlanması kararı alındıktan sonra ekiplerin koordineli şekilde sağlanabilmesi için denetlemeler yapılır. Böylece sonucun istendiği gibi olması sağlanır.
 • Mobil uygulama tamamlandıktan sonra test yapılarak, hatalar ve eksiklikler incelenir. .

Bunlar yapılırken bütçeniz de ele alınmaktadır. Dolayısıyla bu hizmetler sonuçlarınızın daha iyi olmasına yardımcı olur.

Mobil Uygulama Geliştirme Hangi Avantajlara Sahiptir?

Mobil uygulama firmaları tarafından sunulan danışmanlık servislerini kullanmak aplikasyonun istediğiniz gibi olmasına destek sağlar. Bu durum yatırımın daha doğru olmasına, kurumsal amaçlarla yaptırıyorsanız istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olur. Sahip olduğu avantajlar sayesinde daha iyi sonuçlar sunar;

 • Mobil uygulama danışmanlığı, aplikasyon yapılırken bütçenizi daha iyi şekilde kullanmanızı sağlar. Böylece sonradan yaşadığınız sorunlar minimuma iner.
 • Mobil uygulama yaparken dışarıdan görüş almak daha doğru çözümler almanızı sağlar. Danışmanlar sundukları tarafsız görüşlerle yeni bakış açıları sağlar. Yüksek teknolojileri ile sonuçlarınızı daha fazla iyileştirir.
 • Mobil uygulamanızın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını istiyorsanız, mobil uygulama hizmetleri almak sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Böylece kullandığınız bütçe ve planlar boşa çıkmaz.
 • Sistemlerinizi sürekli takip etmenize olanak tanır. Böylece kesintisiz çözümlere sahiptir.
 • Mobil uygulama danışmanları size 7 gün 24 saat danışmanlık sunar. Böylece her şeyden haberdar olabilirsiniz.

Mobil uygulama danışmanları, sundukları hizmetlerle aldığınız sonuçların daha fazla başarılı olmasına yardımcı olur.

Mobil uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama yaptırmak için danışmanlık almak istiyorsanız, ilk olarak gereksinimlerinizin bilinmesi gerekir. Dolayısıyla bu konuda detaylı inceleme yapılması ardından çözüm önerileri teklif edilebilir. Bunlar müşterilerle görüşme yapılarak kararlaştırılır. Böylece değişiklikler, düzenlemeler de yapılabilir. Müşterinin onayı alındıktan sonra uygun ekipler görevlendirilerek projenin tasarım aşamasına geçilir. Bu işlemler istenen koşullar doğrultusunda yapılır. Danışmanlar bunları kontrol ederek, istenen doğrultuda olup olmadığını, hataları kontrol eder. Eğer gerekliyse düzeltmeler yapılır. Ön çalışma bitirildiğinde müşteriye gösterilerek onayı alınır. Bir sorun yoksa kodlama aşamasına geçilerek tamamlanır. Böylece proje de sonlandırılmaktadır. Mobil uygulama geliştirme aşamaları tamamlandıktan sonra gerek internet sitelerinden gerekse App Store, Google Play Store üzerinden yayınlanabilir.

Yukarı