Softinyo

Mobil Uygulama Para Kazandırır mı? - Softinyo

Mobil Uygulama Para Kazandırır mı?

Bu size yardımcı oldu mu?
4/5.00 Puan (1 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2022-08-03 00:29:28

Son Güncellenme Tarihi : 2022-08-03 00:29:28

Mobil uygulama para kazandırır mı? diyorsanız, bu yazımızda size mobil uygulama hakkında detaylı açıklamaları yapacağız. Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte son yıllarda her şeyimizi internet ve uygulamalar üzerinden yapmaktayız. Çağımız artık mobil çağı dönemine girmiştir. Bu kadar yaşanan gelişmenin üzerine artık internetten para kazanmak da yaygınlaşmıştır ve kolaylaşmıştır.

Mobil uygulama yaparak ve bu uygulamayı geliştirerek para kazanabilirsiniz. Mobil hizmetler, insanların hayatlarını gerçekten kolaylaştırdığı için mobil kaynaklı platformlar ve iş kaynağı için uygulamalar çoğalmıştır. Kendi kendinize mobil uygulama yapabilirsiniz. Fakat mobil uygulama yapabilmek için bazı yardımcı mobil aplikasyon, etkenlere ihtiyacınız olacak.

Mobil Aplikasyon Nasıl Oluşturulur? 

Mobil aplikasyon oluşturmak zor bir işlem değildir. Bu işi de aslında sizin yerinize mobil uygulama siteleri yapıyor. Bazı siteleri araştırarak, yapmak istediğiniz uygulama ile ilgili bağlantı kurabilirsiniz ve bu siteler uygulamanız için size birkaç saatte gerekli mobil aplikasyonları oluşturabilir. Aplikasyonlarınıza reklam ekleyerek reklam üzerinden de ek gelir sağlayabilirsiniz. Uygulama sitelerinin çoğu ücretsiz uygulama yapmanız için size fırsat sunuyor. Fakat sizin uygulamanızda siteler kendi reklamlarını yayınlıyor. Bu nedenle kendiniz reklamlardan para kazanmak için aylık ya da yıllık olmak üzere bulunan paketlerden bir tanesini satın almanız gerekebilir. Uygulamanızı ücretli indirim ya da ücretsiz indirim olarak belirlemek sizin elinizdedir. 

Mobil uygulama, iyi bir indirme hızına ve aktif kullanıcı sayısına ulaşmalıdır. Uygulama bu yönde ilerleme gösterdiğinde belli yatırımcılar tarafından uygulamanın aynısı yapılmak istenebilir ya da uygulamanız direk satın alınmak istenebilir. Seçtiğiniz siteye üye olduktan sonra bu aşamada uygulamanızı içeriğe göre geliştirmeye başlayacaksınız. Yani uygulamanızda insanların kullanması için nasıl bir hizmet vereceksiniz. Örneğin uygulamanız bir oyun uygulaması mı, video uygulaması mı, haber yazı okunacak bir uygulama mı? İçeriğe karar verdikten sonra mobil uygulamanızda buna göre modül kullanmanız gerekecek. Bu şekilde gelişen uygulamanızdan para kazanabileceksiniz.

Mobil Oyundan Para Kazanmak

Mobil oyundan para kazanmak günümüzde artık sanıldığı kadar zor değil. Peki oyun yaparak nasıl para kazanılır? Sitemizdeki bu yazıda bunun cevabını bulacaksınız. İşinizi iyi yapabilen ve sisteme hâkim biriyseniz bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz. Çünkü biryandan sürekli dünyadaki mobil oyuncu sayısı artıyor.  Mobil uygulama tasarlama esnasında mobil uygulamanızın bir oyun olduğuna karar verdiyseniz artık işe koyulma vaktidir. Oyun dünyasında hikâye oldukça önemli bir yere sahiptir. Kuracağınız oyunun tutulması için mutlaka iyi bir hikâyeye sahip olması gerekir. İyi bir hikâyeye sahip olan oyun oyuncunun dikkatini çekerek hikayesine odaklar. Oyun hikayesi oyunun oynanma süresini ve sayısını artıran önemli bir faktördür.

Mobil Oyunun Sistematiği Nasıl Olmalıdır?

 Oyunu geliştirirken elinizden geldiği kadar kullanıcı ara yüzünü sade tutun. Hedef kitleniz kaç yaş olursa olsun oyununuzun sistemi ve açıklamaları 10 yaşındaki bir çocuğunda anlayacağı gibi olmalıdır. İnsanlar oyunu ve butonları anlamak için çok fazla çaba harcarlarsa oyunu tekrar oynama ihtimalleri düşer. Oyun geliştirmek zor bir iş değildir. Mobil uygulama geliştirici birden fazla uygulama olduğundan bahsetmiştik. Bu uygulamalar oyun içeriğiniz içinde gelişmiş sistemlere sahiptir. Sizin oyununuz için kurduğunuz hikâyeye odaklanmanız yeterli. Programlar sizin adınıza kod ve yazılım işlerini halledebilmektedir. 

Oyun hazırlandıktan sonra var olan tarayıcılara oyun sahibi olarak sizin adınızla geçer. Oyunu test aşamasından geçirmeyi ihmal etmeyin. Çok iyi bir alanda açıklık bulup o alanda oyun kurmanız sizin başarı adımınızın büyük bir kısmı olmaya yarayacaktır. Örneğin eski ve oynanması karmaşık bir oyunu kendi yorumunuzla daha güncel ve kolay bir hale getirebilirsiniz. Daha önce ateri, tetris gibi oyunları geliştirerek güncelleyerek akıllı telefon tablet mantığına uygulayabilirsiniz. Hepimiz isteriz ki uygulamamız hemen viral olsun fakat sizin de bildiğiniz gibi bu hemen olacak bir şey değildir ve belirli bir taktiğe sahip değildir. Uygulama piyasasında çok fazla oyun var. Sizin yaptığınız oyununda bir benzerinin olma ihtimali çok yüksektir. 

Siz oyununuzu piyasaya ilk sürdüğünüzde oyunun öne çıkması için bazı reklamlar ve indirme sayıları alabilirsiniz. Oyununuzun indirmesini de paralı yapabilirsiniz. İnsanları oyun indirmeye teşvik etmek için reklamlar önemlidir. Bu avantajı kullanabilirsiniz. Oyunun kalitesi, hikayesi, efektleri, mekaniği belli içeriği trendi yakalamak gibi birçok unsur oyunun başarısına doğrudan etki eder. Doğru stratejiyle ilerlediğinizde oyun uygulamanızdan gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Yukarı