Softinyo

Mobil Uygulama Yapmak Ne Kadar Zaman Alır ? - Softinyo

Mobil Uygulama Yapmak Ne Kadar Zaman Alır ?

Bu size yardımcı oldu mu?
5/5.00 Puan (1 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2022-08-03 00:27:09

Son Güncellenme Tarihi : 2022-08-03 00:27:09

Mobil uygulama yapmak son zamanlarda gelişen internet teknolojisi üzerinde çok yoğunlaşılan ve dikkat çeken bir konu haline geldi. Mobil uygulama süreçlerinde karşılaştığımız birçok soru oluyor, bu soruların başında bir uygulama yapmak ne kadar zaman alır sorusuyla karşılaşıyoruz. Mobil uygulama yapmak isteyen insanlar uygulamalarını kısa sürede müşterileriyle buluşmak istiyor. Peki kısa sürede uygulamayı nasıl piyasaya sürebiliriz. Bu işleminde kendine göre bir zorluğu ve bir süreci var. Yapılan uygulamaya ve içeriğine göre de bu işlemin süresi değişebilir. Bu soruların yanıt bulması için uygulamanın geçmesi gereken bir proje süreci vardır.

Mobil Uygulama Proje Süreci

Proje geliştirme süreci zamanla müşterinin harcaması gereken eforun azalmaya başladığı, uygulamanızı geliştiren kişinin eforunun arttığı üç ana kısımdan oluşur; analiz, tasarım, geliştirme.

İlk yapacağınız iş uygulamanızın hangi ihtiyacı gidermeye yönelik olacağına karar vermeniz. Bunu anladığınızda projenin ilk adımı olan içeriğin kapsamını ve analizini yapmaya başlamış olmaktasınız. İkinci olarak tasarım mobil uygulama yapmak için çok en önemli adımlardan biridir. Tasarım her zaman insanların dikkatini çekmeye yardımcı olan faktördür. İçeriğinize uygun bir tasarım yapmalısınız, bu konuda size yardımcı olacak birçok şirket bulunmaktadır. 

Tasarım süreci sanılan kadar kısa bir süre olmayabiliyor. Bir uygulamanın tasarım süreci 4 ila 6 haftayı bulabiliyor. Son olarak proje geliştirme aşamasıdır. Uygulamanızın alt yapısını geliştirerek, developerlar tarafından kodlanmış olduğunu ve uygulamanın doğru çalışıp çalışmadığından emin olacağınız, uygulamayı çeşitli testlerden geçireceğiniz kısım burasıdır. Bu kısımda ürün özellikleri ne kadar karmaşıksa süre o kadar uzar. Dışarıdan alınan hizmetler süreyi kısaltır. Her mobil uygulamanın geliştirilmesi gereken süre birbirinden farklıdır. Fakat ortalama bir süre verecek olursa uygulamanın tamamlanması 8 ila 12 haftadır.

Ücretsiz Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama yapmak ve bu işten para kazanmak günümüzde çok popülerdir. Para kazanacağımız bir işe girmeden önce bu işi ücretsiz nasıl yapabiliriz diye düşünürüz. Mobil uygulama aşamasında da bu sorunun cevabına yanıtlar ararız. Geçmişte muhtemelen haftalar, aylar belki de yıllarınızı alacak bir uygulama için programcı almanız gerekiyordu. Fakat şimdi uygulama oluşturmak çok kolay ve ücretsiz. Bu işlem için artık bir iki dakikada uygulamanızı oluşturmanıza yardımcı olacak platformlar var.

Ücretsiz Uygulama Platformları Nasıl İşler?

Ücretsiz uygulama yapabilmek için kendinize uygun programı seçerek işe başlayabilirsiniz. Hemen hemen bütün programların çalışma şekli aynıdır. İlk olarak bir uygulama projesi oluşturmanız gerekir. Daha sonrasında yapmak istediğiniz uygulamayı benzersiz kılacak şekilde grafikleri, içerikleri, basit birkaç formu doldurmanız gerekir. Bütün bu basit işlemlerden sonra mobil uygulama yapmak için bir tuşa tıklamanız yeterli olacaktır. Uygulamanızı oluşturduktan sonra size e-posta yoluyla dönüş yapılacaktır. Gerekli uygulama ve yapım testleri de yapıldıktan sonra uygulamanızı Play Store sistemlerine yükleyebilirsiniz. Uygulama indirme seçeneklerini ücretli ya da ücretsiz yapmak sizin seçeneğiniz doğrultusundadır. 

Yukarı