Softinyo

Kurumsal SEO Hizmeti Nasıl Verilmektedir? - Softinyo

Kurumsal SEO Hizmeti Nasıl Verilmektedir?

Bu size yardımcı oldu mu?
0/5.00 Puan (0 Değerlendirme)

Yayınlanma Tarihi : 2022-06-04 00:38:07

Son Güncellenme Tarihi : 2022-06-04 00:38:07

İnternet sitesine sahip olmak firmanızı tanıtmak için tek başına yeterli değildir. Reklamlarınız hedef kitlenize yeteri kadar ulaşmıyorsa, siteniz üst sırada ter almıyorsa istediğiniz sonuçlar alınmaz. SEO danışmanlığı bu nedenle verilen hizmetlerdir. Firma olarak dijital sistemlere geçmek size ürünlerinizi ve hizmetlerinizi daha geniş bir kitleye sunmanıza yardımcı olur. Ancak bu internette ne kadar bilindiğinizle ölçülmektedir. Sıralamanızı yükseltirseniz, alacağınız sonuçlar iyileşecektir. SEO konusunda uzman olan firmalar burada devreye girerek, alacağınız sonuçları arttırmaktadır. Bunların temel amacı sizin işinizi geliştirmektir. Dolayısıyla başarıları aslında ne kadar olumlu sonuçlar aldığınız ile ölçülür. Bunu sağlamak için temel olarak internete bulunan sitelerinizin, reklamlarınızın sıralamasının ve görünürlüğünün arttırılması sağlanır. Garantili SEO çalışmaları birkaç gün ardında sonuçlarını göstererek, aldığınız verimleri arttırır.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

SEO hizmetleri verilirken üzerinde durulan farklı maddeler vardır. Bunların birleştirilmesi sonucunda kullanıcılara sonuçlar teklif edilmektedir. Genel hatlarıyla bunlar şu şekildedir;

  • Anahtar Kelime Araştırması ve Uygulaması
  • Kullanıcı Deneyiminin Arttırılması
  • Site Hızının Arttırılması
  • Navigasyon Düzenlemeleri
  • Görsel Çalışmaların Yapılması
  • Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi
  • Meta Açıklamaları Kullanılması
  • Sitede Kaliteli İçerikler Üretilmesi
  • Backlink Eklenmesi

Kurumsal SEO hizmeti ile aldığınız sonuçları maksimuma çıkartmanız mümkündür. Böylece e-ticaret sitelerinizin sıralamasını arttırabilir, satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Anahtar Kelime Araştırması ve Uygulaması

Arama motorları kullanıcılara istedikleri sonucu anahtar kelimeler üzerinden göstermektedir. Bu nedenle SEO kuralları içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Bu kelimeler sabit olmayıp kullanıcıların araştırmasına göre değişmektedir. Aynı zamanda her sektöre, konuya, başlığa göre farklılık gösterir. Dolayısıyla düzenlemeler yapılırken bir inceleme gerçekleştirilir. Ardından da URL adreslerinde, açıklamalarda, içeriklerde ve diğer her yerde kullanılmalıdır. Bunlar yeterli olmalı, spam olarak algılanmamalıdır. Anahtar kelimelerin aynı zamanda mantıklı cümleler halinde kullanılması gerekir. Böylece daha iyi sonuçlar alınabilir.

Kullanıcı Deneyiminin Arttırılması

Sitelerde temel amaç sahiplerinin zevklerine uygun olması değildir. Google kullanıcı deneyimini ne kadar yükselttiği üzerinde durarak bir inceleme yapmaktadır. Dolayısıyla kurumsal SEO hizmeti verilirken bu maddenin üzerinde durulmaktadır. Bu kapsamda yapılan tasarım çalışmaları, sitenin kullanılabilirliği düzgün planlanmalıdır. Böylece Google olumlu bir yapı göreceği için, sizi daha yukarıda gösterecektir.

Site Hızının Arttırılması

Google üzerinde bulunan reklamlarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını, sitelerinizin daha görünür olmasını istiyorsanız, web adreslerinizin ve içeriklerin açılma hızları yüksek olmalıdır. Zira Google kısa sürede açılan sayfalara daha yüksek puan vermektedir. Ayrıca kullanıcılar da yavaş açılan sitelerde genellikle yükleme süresini beklemez. Bu nedenle SEO danışmanlığı yapılırken hızın arttırılması için gerekli işlemler yapılmaktadır. Bunun için kodlar düzenlenir.

Navigasyon Düzenlemeleri

Kullanıcı deneyimini arttırmanın farklı yolları vardır. Bunlardan bir tanesi de navigasyondur. Her kullanıcı bir siteye girdiğinde kısa sürede aradığını bulmayı, sonuçları görebilmeyi talep eder. Karmaşık bir sistem kimse tarafından olumlu karşılanmaz. Dolayısıyla sitenizde bulunma ve işlem süreleri kısalır. Google tarafından kullanılan botlar da konuyu ciddi bir şekilde değerlendirmektedir. SEO ajansları bu nedenle herkesin hızlı çözümler alması için dikkatli tasarımlar yapar ve bir site haritası oluşturur. Böylece Google tarafından alınan puanlar da artar.

Görsel Çalışmaların Yapılması

İçeriklerde ve sitede fazla sayıda görsel olmaması kullanıcı deneyimini azaltacaktır. Özellikle metinlerin düz olması, görsellerden yararlanılmaması ilgilerini kaybetmelerine neden olur. Ancak bunların konuyla ilgili olması gerektiği de hatırlanmalıdır. Bu nedenle gifler, fotoğraflar, videolar, istatistikler yararlanmanız gereken kaynaklar arasındadır. SEO hizmeti veren firmalar konu hakkında ayrıntılı düzenlemeler yapmaktadır.

Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi

Google üzerinde kullanılan başlıklar büyük bir öneme sahiptir. Zira kullanıcıların tıklayıp tıklamayacağını belirleyen temel etmen budur. Yazmak istediğiniz konu ne olursa olsun, içerisinde anahtar kelimeler bu nedenle kesinlikle kullanılmalıdır. Bunun için uzunluğuna dikkat etmeniz, içerik ile alakalı bir başlık bulmanız gerekir. Zira zıtlık olması kullanıcıların memnun kalmamasına, böylece zamanla ziyaretçilerinizin azalmasına neden olacaktır. SEO firması başlıklarınızı sıfırdan ele alarak, gerekli düzenlemeleri yapmaktadır.

Meta Açıklamaları Kullanılması

Meta açıklamaları Google arama sonuçlarında başlığın altında yer alan kelimelerdir. Bunlar başlık kadar öneme sahiptir. Bunun ilk nedeni kullanıcılara istedikleri çözümün o sayfada olup olmadıklarını sağlamasıdır. İkinci önemi ise Google tarafından kullanılan botların buna özellikle dikkat etmesidir. Meta açıklamaları bu nedenle yazılmalıdır. Ancak 10-15 kelimeden fazla uzun olmaması, anahtar kelimelerin de kullanılması gerekir. SEO firmaları tüm bunları kurallarına uygun bir şekilde yapmaktadır.

Sitede Kaliteli İçerikler Üretilmesi

Her web sitesinde içerik bulunmaktadır. Bunların kullanıcı odaklı olması, anahtar kelimelerin olması gerekir. Türkçe’nin ya da yazılan dilin doğru ve kurallarına uygun şekilde kullanılması, hangi başlıkta yazılıyorsa o konunun tamamen işlenmesi gerekir. Eğer bir kullanıcı aradığını bulamazsa kurumsal sayfanızı büyük olasılıkla tekrar sitenize girmeyecektir. Google da sıralama yaparken içeriklerin ne kadar kaliteli olduğunu incelemektedir. SEO danışmanlığı verilirken bu konuya dikkat ederek, yüksek kalitede içerikler hazırlanmaktadır.

Backlink Eklenmesi

Backlink site dışı Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları içindedir. Sitenize farklı kaynaklardan link eklemek daha güvenilir olmanıza yardım edecektir. Zira robotlar sıralama yaparken backlink kullanılıp kullanılmadığına dikkat edilmektedir. Bu linkler kullanılırken kaliteli ve sizin konunuzla alakalı olanlardan tercih edilmektedir. SEO fiyatları belirlenirken tüm bu çalışmalar göz önünde bulundurularak bir fiyat belirlenmektedir. Dolayısıyla stabil ücretlendirmeler bulunmaz.

Yukarı